DNI OTWARTE W SZKOLE BOHATERÓW

Szkoła Bohaterów to niepowtarzalne przeżycie dla dzieci i młodzieży utrzymane konwencji bajkowego świata pełnego przygód i wyzwań. To okazja uczestnictwa w wyjątkowych zajęciach prowadzonych na terenie magicznego zamku w Mosznej

Czas trwania przygody  w Szkole Bohaterów – około 4 godziny

W planie zajęć Szkoły Bohaterów

FANTASTYCZNE ZWIEDZANIE ZAMKU
NAUKA SZERMIERKI I ŁUCZNICTWA
ZAJĘCIA ALCHEMII I TWORZENIA MAGICZNYCH MIKSTUR
POSZUKIWANIA SKARBU HRABIEGO
PASOWANIA NA RYCERZY I WIELE WIĘCEJ

Termin zostanie ogłoszony na początku czerwca.

Godziny:
12:00 – dzieci do lat 9
13:00, 14:00 dla dzieci wieku 9 – 12 lat
15:00 dla dzieci w wieku 12-15 lat
Koszt: 50 zł / dziecko
Limit miejsc w grupie – 30

W tym dniu oferujemy również specjalne zwiedzanie z atrakcjami dla osób dorosłych – uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć niedostępne na co dzień pomieszczenia. Dodatkowo dla zwiedzających będzie przygotowany szereg atrakcji:

– zwiedzanie zamku z przewodnikiem – szlachcicem
– własnoręczne wybijanie monet
– przebieralnia strojów szlacheckich z możliwością zrobienia pamiątkowego zdjęcia

ZWIEDZANIE Z ATRAKCJAMI DLA DOROSŁYCH

13:30, 15:30, Limit miejsc w grupie – 50
Koszt: 20 zł / osoba
Zapisy w recepcji bądź pod numerem telefonu 77 466 96 79

Podczas warsztatów w sposób interesujący i angażujący przybliżymy uczestnikom zwyczaje panujące w dawnych czasach oraz historię zamku Moszna.

Korzystając z zabytkowych pomieszczeń oraz przygotowanych przez nas rekwizytów, dzieci będą mogły przenieść się w zapomniany świat, pełen przygód i magii. Ucząc się i bawiąc poczują się niczym dzielni bohaterowie znani z opowieści i książek: waleczni rycerze, mistyczni czarodzieje czy dostojne damy. Zajęcia przygotują uczestników do ostatecznej próby – poszukiwania legendarnego skarbu hrabiego Tiele-Wincklera, dawnego pana zamku.

W trakcie zajęć młodzi bohaterowie przechodzą trening obejmujący zajęcia manualne,  merytoryczne oraz fizyczne, dostosowane do ich wieku, a niecodzienny sposób prowadzenia zajęć pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni i kreatywności.

Przez pierwsze półtorej godziny trwania Szkoły Bohaterów dzieci wybierają się w podróż po zamkowych komnatach bez rodziców, którzy w tym czasie mogą skorzystać z zamkowej restauracji, specjalnego zwiedzania z atrakcjami czy próby rozwikłania sekretów Komnaty Tajemnic – zamkowego escape rooma.  Podczas drugich zajęć dzieci odbędą szkolenie łucznicze oraz szermiecze, a w trzecim cyklu Szkoły Bohaterów, którym jest poszukiwanie skarbu hrabiego oraz pasowaniu na rycerzy, rodzice mogą wybrać się na przygodę razem z dziećmi.

Plan zajęć Szkoły Bohaterów

• FANTASTYCZNE ZWIEDZANIE ZAMKU ORAZ ZAJĘCIA ALCHEMII

Tylko z nami dzieci poznają największe sekrety zamku, spotkają jego niezwykłych mieszkańców i wezmą udział w zajęciach alchemii – tworzeniu eliksirów

• NAUKA SZERMIERKI I ŁUCZNICTWA

W ramach wprowadzenia zaprezentujemy uczestnikom uzbrojenie i wyposażenie średniowiecznych rycerzy oraz przybliżymy ich rolę i zwyczaje. Zajęcia odbywają się z użyciem bezpiecznych, miękkich replik mieczy oraz dostosowanych dla dzieci łuków. Pod okiem naszych animatorów uczestnicy w bezpieczny sposób zapoznają się z podstawowymi tajnikami szermierki i łucznictwa.

• POSZUKIWANIA SKARBU HRABIEGO

Przygoda podsumowująca szkolenie, podczas której nasi bohaterowie będą poszukiwać skarbu Hrabiego. W czasie poszukiwań będą musieli użyć zdobytej wcześniej wiedzy o zamku.

• PASOWANIA NA RYCERZY I ZAKOŃCZENIE SZKOLENIA

Uroczyste pasowanie połączone z wręczeniem dyplomów oraz podsumowanie zajęć. Jest to też czas na wykonywanie pamiątkowych zdjęć w kostiumach.

Dodatkowo z całej przygody zostanie wykonana fotorelacja, którą będzie można uzyskać drogą elektroniczną po zakończeniu wydarzenia.

Rezerwacje można dokonać na stronie zamku – http://rezerwacja.moszna-zamek.pl/rezerwacja/termin.html?id=68