Szkoła Czarów to wyjątkowe kolonie dla dzieci i młodzieży utrzymane w konwencji magicznego świata pełnego przygód, znanego z kart powieści J. K. Rowling.

Zajęcia odbywają się na zabytkowym terenie przepięknego  Zamku Moszna pod okiem doświadczonej kadry animatorów i wychowawców.

W trakcie obozu uczestnicy przejdą prawdziwe szkolenie bohaterów, które w sposób interesujący i angażujący przybliżymy im zwyczaje panujące w dawnych czasach oraz historię zamku Moszna.

Korzystając z historycznych pomieszczeń oraz przygotowanych przez nas rekwizytów, dzieci będą mogły dosłownie przenieść w czasie. Ucząc się i bawiąc poczują się niczym dzielni, legendarni bohaterowie: waleczni rycerze, tajemniczy czarodzieje czy dostojne księżniczki. Zajęcia przygotują uczestników do ostatecznej próby – poszukiwania legendarnego skarbu hrabiego Tiele-Wincklera, dawnego pana zamku.

Przygotowany przez nas program atrakcji przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 16 lat. Kolonie łączą w sobie walory edukacji, zajęć ruchowych i manualnych. Nieszablonowe prowadzenie zajęć pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni i kreatywności.

Pierwszy nabór na kolonie letnie w Szkole Czarów ruszy w lutym 2017.

• Zakwaterowanie i wyżywienie
    Zamek w Mosznej, położony w województwie opolskim. Zabytkowy pałac posiadający 99 wież oraz wieżyczek oraz 365 komnat. Uczestnicy zamieszkają w dormitoriach w głównym budynku zamkowym w pokojach (2-6 osobowych) wyposażonych w łóżka, stolik, krzesła, szafę, gniazdko elektryczne. Pokoje z łazienkami lub na 2, 3 pokoje 1 łazienka i WC.

W każdym dniu uczestnik otrzymuje 3 główne posiłki tj. śniadanie, obiad (2 dania) oraz kolację. Do obiadu podawany jest dodatkowo deser. Podczas posiłków podawane są napoje zimne lub ciepłe.

• Termin, cena, transport
    I termin na zimowisko na zamku w Mosznej to 19-25 lutego 2017 roku. Szczegóły dotyczące transportu zostaną podane razem ze sprzedażą biletów.
    Cena za cały pobyt – 1300 złotych (bez transportu)
  • Wyposażenie adeptów
    Każdy z uczestników w cenie biletu otrzymuje szatę czarodzieja z doszytym herbem domu, drewnianą różdżkę, koszulkę, dyplom ukończenia Szkoły Czarów.
  • Zimowisko w Szkole Magii i Czarodziejstwa na zamku w Mosznej dedykowane jest dla fanów serii o Harrym Potterze. Drzwi szkoły zostały szeroko otwarte dla wszystkich śmiałków, którzy chcą przeżyć niezapomnianą przygodę.
    Pierwszego dnia po kolacji sławna Tiara Przydziału przypisze uczestników do jednego z czterech domów, a następnie każdy otrzyma swoją własną szatę członkowską.
    Podczas pobytu dzieci uczestniczą w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach podzielonych na kilka bloków tematycznych, odbywających się w różnych Departamentach.

• Program
    Departament Wiedzy Ogólnej

Najbardziej praktyczne umiejętności, które powinien znać nie tylko każdy przyszły czarodziej, ale również mugol! W tym departamencie weźmiecie udział w następujących zajęciach:
    Zielarstwo i Ziołolecznictwo – dowiesz się, jaka moc drzemie w roślinach, które spotykasz każdego dnia.
    Szyfrologia – nauka o kodowaniu i dekodowaniu wiadomości.
    Pierwsza pomoc i ratownictwo – nauka jak leczyć, ale również o tym, jak zapobiec potencjalnym wypadkom.

Departament Kwalifikacji Wyjątkowych

W Szkole Czarów zgłębisz wiele tajników, które znane są tylko czarodziejom. Zdobędziesz wyjątkowe kwalifikacje, którymi po powrocie do domu zaskoczysz swoich rodziców i znajomych:
    Starożytne runy – nauczysz się kaligrafii runicznej, poznasz symbolikę oraz historię run.
    Zajęcia magicznych eliksirów – tworzenie podstawowych mikstur i eliksirów pod okiem mistrza alchemii, znanego z widowiskowych pokazów, które chętnie prezentuje uczestnikom lekcji.
    Zajęcia magicznych zaklęć i znaków – połączenie teorii czarów z praktycznym ich wykorzystaniem, uwzględniające naukę sztuczek, dzięki którym mugole nabierają wody w usta.
    Magiczne rośliny i fantastyczne zwierzęta – dzięki tym zajęciom poznasz zaczarowane zwierzęta żyjące w Szkole Czarów, a także dowiesz się o występowaniu i praktycznym wykorzystaniu magicznych roślin.

Departament Przyjemności

W Szkole Czarów poza nauką jest również czas na innowacyjną rozrywkę. Adepci będą mogli wziąć udział w szeregu nietypowych rozgrywek, nauczą się współpracy w grupie jak i samodzielnego rozwiązywania problemów.

Quidditch – specjalna gra dla czarodziejów, ze względów bezpieczeństwa adepci młodszych lat będą ćwiczyć na miotłach nie unoszących się w powietrzu.

Nauka tańców – każdy szanowany czarodziej powinien opanować choć kilka układów, które pozwolą zabłysnąć w towarzystwie.

Szachy – nauka gry i omówienie strategii.
    Kącik najlepszych gier planszowych i karcianych – uczestnicy nauczą się współpracy oraz kreatywności.
    Warsztaty teatralno – filmowe – nauczysz się podstaw emisji głosu, pisania scenariuszy, a zwieńczeniem zajęć będzie nakręcenie własnego filmu pod okiem fachowcy, znanego z mistrzowskiej ręki w kręceniu ujęć do Proroka Codziennego (do dyspozycji także garderoba ze strojami szlacheckimi!)

Gry i Zabawy na wolnym powietrzu – gry terenowe w urokliwym zamkowym parku, pełnym magicznych mieszkańców.

Oprócz powyższych zajęć w Departamentach dla uczestników Szkoły Czarów przygotowane jest wiele innych ciekawych atrakcji m.in. Gra terenowa „Poszukiwanie Kamienia Filozoficznego”, Wielki Turniej Trójmagiczny, czy wejście do zamkowego escape rooma „Komnaty Tajemnic”.