research paper writer

Szkoła Bohaterów to niesamowite i pasjonujące kolonie dla dzieci i młodzieży utrzymane konwencji średniowiecznego świata pełnego przygód i wyzwań znanego ze słowiańskich podań i baśni.

Zimowisko w Szkole Bohaterów na zamku w Mosznej to program dedykowany dla fanów fantastyki, magii czy historii.  Drzwi „Szkoły Bohaterów” są szeroko otwarte dla wszystkich śmiałków, którzy chcą przeżyć niezapomnianą przygodę.

Podczas pobytu dzieci uczestniczą w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach podzielonych na kilka bloków tematycznych. Lekcje odbywają się w różnorodnych Kolegiach, a każde z nich ma na celu naukę niecodziennych, lecz także niezwykłych umiejętności.

Pierwszego dnia, po kolacji, uczestnicy zostaną przydzieleni do jednego z czterech bractw, a następnie każdy otrzyma swój własny tabard, czyli specjalny element odzieży – jako element przynależności do Szkoły Bohaterów.

Korzystając z zabytkowych pomieszczeń oraz przygotowanych przez nas rekwizytów, dzieci będą mogły przenieść się w dawno zapomniany świat, pełen przygód i magii. Ucząc się i bawiąc poczują się niczym dzielni bohaterowie znani z opowieści i książek: waleczni rycerze, mistyczni czarodzieje czy dostojne damy. Zajęcia przygotują uczestników do ostatecznej próby: poszukiwania legendarnego skarbu hrabiego Tiele-Wincklera, dawnego pana zamku.

Zajęcia prowadzone przez kadrę doświadczonych wychowawców i animatorów odbywają się we wnętrzach zabytkowego Zamku Moszna oraz na terenach przyległych.

Przygotowany przez nas program atrakcji przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 16 lat. Kolonie łączą w sobie walory edukacji, zajęć ruchowych i manualnych. Niecodzienny sposób prowadzenia zajęć pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni i kreatywności.

Zajęcia w Szkole Bohaterów rozpoczną się w terminie 19-25 lutego na zamku w Mosznej.

• Zakwaterowanie i wyżywienie
    Zamek w Mosznej, położony w województwie opolskim. Zabytkowy pałac posiadający 99 wież oraz wieżyczek oraz 365 komnat. Uczestnicy zamieszkają w dormitoriach w głównym budynku zamkowym w pokojach (2-6 osobowych) wyposażonych w łóżka, stolik, krzesła, szafę, gniazdko elektryczne. Pokoje z łazienkami lub na 2, 3 pokoje 1 łazienka i WC.

W każdym dniu uczestnik otrzymuje 3 główne posiłki tj. śniadanie, obiad (2 dania) oraz kolację. Do obiadu podawany jest dodatkowo deser. Podczas posiłków podawane są napoje zimne lub ciepłe.

• Termin, cena, transport
    I termin na zimowisko na zamku w Mosznej to 19-25 lutego 2017 roku. Szczegóły dotyczące transportu zostaną podane razem ze sprzedażą biletów.
    Cena za cały pobyt – 1200 złotych (bez transportu)
  • Wyposażenie adeptów
    Każdy z uczestników w cenie biletu otrzymuje koszulkę i dyplom ukończenia Szkoły Bohaterów. Ponadto każdy z uczestników na czas trwania koloni otrzymuje od nas tabard rycerski jako przynależność do jednego z bractw.
  • Program Szkoły Bohaterów
    Kolegium Wiedzy Ogólnej

Najbardziej praktyczne umiejętności, których znajomość przystoi nie tylko dzielnym rycerzom, ale także skromnym księżniczkom, a także pozostałym mieszkańcom świata wieków średnich.
    W tym kolegium weźmiecie udział w następujących zajęciach:
    Zajęcia Szermierki – przy wykorzystaniu specjalnych bezpiecznych broni, pod okiem najlepszych instruktorów.
    Zajęcia łucznictwa – przeprowadzone w otwartym terenie, zawierające naukę różnych technik strzeleckich.
    Zielarstwo i Ziołolecznictwo – dowiesz się o tym, jaka moc drzemie w roślinach, wobec których dotychczas przechodziłeś obojętnie, choć spotykałeś je każdego dnia.
    Szyfrologia – Nauka o kodowaniu i dekodowaniu wiadomości.
    Pierwsza pomoc i ratownictwo – nauka o tym jak leczyć, ale również jak zapobiec potencjalnym wypadkom.

Kolegium kwalifikacji wyjątkowych.

W Szkole Bohaterów zgłębisz wiele tajników, o których wiedzą tylko członkowie Bractwa. Zdobędziesz wyjątkowe kwalifikacje, którymi po powrocie do domu zaskoczysz swoich rodziców i znajomych.
    Starożytne runy – nauczysz się kaligrafii runicznej, poznasz symbolikę oraz historię run.
    Kartografia i terenoznawstwo – zajęcia teoretyczne przekazujące umiejętność czytania mapy oraz wyznaczania azymutu, połączone z praktycznym wykorzystaniem nabytych umiejętności.
    Magiczne rośliny i fantastyczne zwierzęta – dzięki tym zajęciom poznasz magiczne zwierzęta żyjące w Szkole Bohaterówi dowiesz się, jak hodować magiczne rośliny.

Kolegium Przyjemności

W Szkole Bohaterów poza nauką jest również czas na innowacyjną rozrywkę. Adepci będą mogli wziąć udział w szeregu nietypowych rozgrywek, nauczą się współpracy w grupie, jak i samodzielnego rozwiązywania problemów.
    Jagger- specjalna gra dla członków bractwa, której celem jest zdobycie punktów przez ‚podrzucenie’ artefaktu do bramki przeciwnika, przy wykorzystaniu bezpiecznej broni.
    Nauka tańców – każdy szanowany członek cechu powinien opanować choć kilka, by móc sprostać oczekiwaniom elitarnego towarzystwa.
    Szachy – nauka gry i omówienie strategii, która pozwoli zdobyć zamierzony cel.
    Kącik najlepszych gier planszowych i karcianych, dzięki którym uczestnicy nauczą się współpracy oraz szybkiego podejmowania decyzji.
    Warsztaty teatralno – filmowe – nauka podstaw emisji głosu, planowania wydarzeń i pisania scenariuszy, zwieńczone nakręceniem autorskiego filmu pod okiem cechowego kronikarze (do dyspozycji garderoba ze strojami szlacheckimi!)
    Gry i Zabawy na wolnym powietrzu – gry terenowe w urokliwym zamkowym parku, pełnym magicznych mieszkańców.

Oprócz powyższych zajęć w Kolegiach dla uczestników Szkoły Bohaterów przygotowano wiele innych ciekawych atrakcji m.in. Gra terenowa „Poszukiwanie Skarbu Templariuszy”, Wielki Turniej Rycerski, czy wejście do zamkowego escape rooma „Komnaty Tajemnic”.

ZAREZERWUJ MIEJSCE JUŻ DZIŚ